OZMOZ ASUS

ASUS, dijital içerik üreticilerini kapsayan, animasyon, oyun geliştiricileri ve grafik sanatçıları için Zenbook Pro Duo ve ROG Zephyrus G14 isimli iki yeni laptop çıkarmıştı. Bu iki ürünün Türkiye’deki dijital sanatçılar nezdinde bilinirliğinin artmasını ve ASUS’un bu konuda taşınabilir çözümler ürettiğini dijital sanatçılara duyurmak istiyordu.

Covid-19 sebebiyle hedef kitleye ulaşmamızdaki en büyük zorluk mağaza aktivasyonları, etkinlik sponsorluklarının kısıtlanmasıydı. Aynı durum sanatseverlerin sergiler ile buluşması için de geçerliydi.

Bunu fırsat olarak değerlendirip yeni ürün lansmanımız için özel bir kampanyaya çevirdik. 23 sanatçının katılacağı OZMOZ Sergisini ASUS’un sponsorluğuyla dijital ortama taşımaya karar verdik. Türkiye’nin en yetenekli dijital sanatçıları ile bir araya gelmek için, bu alanda uzman famajans ile iş birliği yaptık. İllüstrasyon ve animasyon sanatçılarıyla Türkiye’nin ilk oyunlaştırılmış sergisini oluşturduk.

23 Sanatçının 23 dijital eseri ASUS Zenbook Pro Duo ve ROG Zephyrus G14 ürünleriyle 3D olarak yeniden modellendi ve Unity alt yapısı kullanılarak üç boyutlu gezilebilir bir oyuna çevirildi. Kullanıcılar oyunlaştırılmış sergi ile 23 eseri özgürce gezdi ve küratörlerin mesajını oyun içinde alma fırsatı bulundu. OZMOZ Sergisi; web, android ve ios platfromlarında yayınlanarak hedef kitlenin dilediği mecradan ulaşılabilmesi sağlandı. Sergi süresince perakende mağazaları ve e-ticaret sitelerinde ASUS Zenbook Pro Duo ve ROG Zephyrus G14 özelinde indirim yapıldı.

Dijital oyun haline getirilen OZMOZ sergisi 14 gün boyunca 21.000 Tekil ziyaretçiyi ağırladı. Sergi boyunca OZMOZ indirim koduyla 49 ASUS Zenbook Pro Duo ve  36 adet ROG Zephyrus G14 ürünü satıldı.

OZMOZ Sergisi, hiçbir reklam anlaşılması yapılmadan 1.1 milyon takipçili Barış Özcan başta olmak üzere, Nova Norda, Birkan Nasuhoğlu, Murat Yıldırım gibi dijital içerik üreticilerinin beğenisini kazanarak organik olarak paylaşıldı.

Böylece, pandemi döneminde saha aktivasyonları kısıtlanan hem markamız Asus’u hem de dijital sanatçıları, harika sonuçlar elde ettiğimiz projede bir araya getirmiş ve hedef kitleye etkili şekilde ulaşmış olduk.

KÜNYE

  • Reklamveren: ASUS Türkiye
  • Reklamveren Yetkilisi:Özge Güler, Murat Can Kızılyel, Özgür Karaalp, Erol Kütükçü
  • Reklam Ajansı: Salvo
  • Ortak Ajans: Fam°
  • Kreatif Direktör: Okan Saykun
  • Kreatif Ekip: Reha Kocabaşoğlu
  • Müşteri İlişkileri Ekibi: Cem Taşkıran, Gizem Topal
  • Prodüksiyon Ekibi: Gürkan Akkuş

CASE