ATÖLYE ASUS

Pandemiyle birlikte her sektör pazarlama alanında kendi çözümlerini üretmeye çalıştı. Sanatın da fiziksellikten dijitale kaydığı sürece tanık olduk. Dijital dünyada daha çok kendini gösteren sanat, yeni akımları ve sanatçılarını da birlikte getirdi. Sanatçılar dijital alanda kendilerini nasıl  gösterebileceklerinin yollarını aradı.

ASUS için yaratmak istediğimiz, dijital sanat üzerindeki donanımsal kusursuzluğumuzu anlatmak ve bilinirliğimizi artırmaktı. Sanatçıların kendini gösterebileceği bir yol araması da bu isteğimizle paraleldi.

Sanatçıları ASUS’la nasıl yan yana getirebileceğimizi düşündük. Geniş bir veri taraması sonucunda Dijital sanatçılara dokunacak sanat platformu atölyeasus.com’u yarattık.

Atölye Asus, dijital sanat üreticilerinin çalışmalarını herkese açık bir şekilde sunduğu alanında benzersiz bir platform halinde geldi. İlk sezonunda Sınırları Aşmak, ikinci sezonunda Metaverse temalarında binlerce eseri sanatçılar bu platformda herkese açık şekilde sundu.

Her iki sezonda da alanında en yetkin jürilerin değerlendirmesi sonucunda bu eserler ödüllendirildi.

Platformu açmadan önce jürilerimiz, Asus ürünleriyle belirlenen temalarda kendi dijital sanat çalışmalarını sergilediler. Ardından tüm yaratıcılara seslendiler, bu deneyime ortak olmaya teşvik ettiler.

Sonuçlar dijital bir sanat platformu için olukça etkileyiciydi. Türkiye’nin ilk markalandırılmış dijital görsel sanat platformunda 5.848 çalışma sergilendi.

Atölyeasus.com’da 6 ay içinde 350.000’in üzerinde tekil görüntülenmeye ulaştı. Etkileşim süremiz ortalama 135 saniye oldu. Yarışma kısa listelerinin ve kazananların açıklandığı özel FLU TV Programlarında 100.000+ Organik izlenmeye ulaşırken, kampanya boyunca oluşturulan jüri eserleri ve yarışmacı süreç videolarıyla 500.000’in üzerinde erişim, 800.000’in üzerinde impression’a ulaştı. Kampanya sürecindeki 6 ayda öne çıkardığımız Asus Zenbook modelinin satışlarında da %25 artış sağlandı.

Asus için yarattığımız “Asus üreti, sen yaratırsın” mottosuna destek olan platformumuz 2022’de dijital sanatçıların ortak buluşma alanı olmaya devam edecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: ASUS Türkiye
  • Reklamveren Yetkilisi:Özge Güler, Murat Can Kızılyel, Özgür Karaalp, Erol Kütükçü
  • Reklam Ajansı: Salvo
  • Kreatif Direktör: Okan Saykun
  • Kreatif Ekip: Reha Kocabaşoğlu, Ahmetcan Akman, Sezer Başoğlu
  • Müşteri İlişkileri Ekibi: Cem Taşkıran, Gizem Topal
  • Prodüksiyon Ekibi: Cafer Karakaya, Gürkan Akkuş

CASE